Jesteśmy pasjonatami morza. Widzimy je codziennie i wierzymy, że ma dobroczynny wpływ na skórę.

Dla wydobycia Twojej naturalnej urody, stosowane przez nas składniki uprawiamy z poszanowaniem morza.

SKŁADNIKI OD LOKALNYCH DOSTAWCÓW

Działalność PHYTOMER jest głęboko zakorzeniona w Bretanii.

80% naszych składników aktywnych pochodzi z Bretanii, regionu na zachodnim wybrzeżu Francji. Są opracowywane w ścisłej współpracy z siecią lokalnych partnerów, w skład której wchodzą m.in.badacze, start-up'y, hodowcy, którzy zapewniają zrównoważone i odpowiedzialne zbiory. Nasze składniki pozyskujemy w Bretanii, ponieważ region ten wyróżnia się bioróżnorodnością. Na jej długim, mierzącym 2700 km wybrzeżu można zobaczyć najróżniejsze formy ukształtowania terenu i poczuć rozmaite rodzaje klimatu. Jest to najbogatsze pod względem bioróżnorodności morskiej miejsce w Europie.

POZNAJ NASZĄ HISTORIĘ
	Morze		Saint-Malo

ODPOWIEDZIALNE PRODUKTY PIELĘGNACYJNE

Szacunek dla morza przejawia się we wszystkich naszych działaniach.

Najbardziej delikatne i zagrożone gatunki alg, których używamy, są hodowane w naszych laboratoriach, dzięki temu możemy zoptymalizować ich właściwości kosmetyczne bez usuwania ich z naturalnego środowiska. W ten sposób chronimy różnorodność biologiczną morza. Przykladem jest Jania, czerwona alga, wyjątkowo bogata w wapń. Jest hodowana w fotobioreaktorach przy użyciu unikalnego procesu, nad którym nasz zespół naukowców pracował 5 lat.

NASZE HODOWLE ALG

Dla PHYTOMER boróżnorodność jest kluczowa.

Algi, których używamy, są uprawiane w chronionej strefie otwartego morza, aby zagwarantować zarówno jakość naszych składników, jak i chronić zasoby morskie. Tak jest w przypadku Weaving Algae, brązowej algi, która sprzyja zatrzymywaniu wilgoci głęboko w skórze i zapobiega odwodnieniu. Od kwietnia do czerwca nasza alga włóknotwórcza jest uprawiana na linach i zbierana ręcznie w odległości kilku kilometrów od wybrzeża Saint-Malo.

	Algi		Algi 2

PROGRAMY BIOTECHNOLOGICZNE

Uprawiamy morze w laboratorium

PHYTOMER jest jedną z nielicznych firm kosmetycznych na świecie, które opanowały biotechnologię morską, czy proces hodowli fitoplanktonu morskiego, który dostarcza unikalnych naturalnych składników aktywnych, takich np.jak EPS* i cukry morskie o wyjątkowych właściwościach kosmetycznych. Ta najnowocześniejsza technologia, zainspirowana sektorem farmaceutycznymi, pozwala na korzystanie z ogromnego potencjału zasobów morskich bez konieczności pobierania surowców z morza.

*EPS: egzopolisacharydy. POZNAJ NASZE LABORATORIUM
	Hodowla		Hodowla 2		Hodowla 3

Naukowcy PHYTOMER jako pierwsi na świecie uprawiali morze w laboratorium, aby zwiększyć i wzmocnić jego moc regeneracyjną dla skóry. Nasi naukowcy tworzą zrównoważone, przyjazne dla środowiska formuły i nadzorują każdy etap procesu produkcji, od momentu odkrycia aktywnego składnika pochodzenia morskiego aż do wytworzenia produktu końcowego.

Antoine Gédouin, Prezes firmy PHYTOMER

ZIELONA PRODUKCJA

Ograniczamy nasz wpływ na środowisko.

Na wszystkich etapach produkcji, PHYTOMER stosuje metody o ograniczonym wpływie na środowisko, w tym:


Zrównoważoną ekstrakcja składników czynnych bez użycia rozpuszczalników i produktów chemicznych

Odnawialne źródła energii w zakładzie produkcyjnym

Ogródki filtrujące, oczyszczające wodę poprodukcyjną

CERTYFIKATY JAKOŚCI

Światowa rozpoznawalność naszych standardów jakości.

W zakresie uprawy alg, PHYTOMER szczegółowo przestrzega karty zrównoważonego rozwoju w celu ochrony i rozwoju naturalnych zasobów morza. Na miejsca upraw wybieramy strefy objęte programem NATURA 2000 (niezanieczyszczone wody, regularnie monitorowane).W 2012 roku PHYTOMER, jako jedna z pierwszych firm kosmetycznych, otrzymał certyfikat ISO22716 za Dobre Praktyki Produkcji i wypełnianie norm kosmetycznych. Ścisła kontrola standardów przeprowadzana jest na każdym etapie produkcji, aby zapewnić nienaganną jakość i pełną identyfikowalność naszych produktów.

NASZE ZAANGAŻOWANIE NA RZECZ SKÓRY
	Ecovadis 2022

Po raz kolejny, w 2022 r. PHYTOMER otrzymał certyfikat ECOVADIS GOLD. Ta niezależna instytucja potwierdza doskonałość naszego podejścia do spraw społecznych i ekologii. Status GOLD oznacza, że PHYTOMER jest wśród 5% firm najwyżej ocenionych przez ECOVADIS, biorąc pod uwagę wszystkie branże. Jesteśmy, szczególnie dumni z tego certyfikatu.

	certyfikat 1		certyfikat 2

MECENAT

PHYTOMER jest dumnym partnerem

TIME FOR THE OCEAN,

organizacji wspierającej i realizującej projekty artystyczne na rzecz ochrony oceanów i wybrzeży.


Spośród wszystkich projektów, SEA ART jest szczególnie bliski PHYTOMER. Przemawia do świadomości ekologicznej odbiorców w sposób poetycki i subtelny .


SEA ART to seria filmów dokumentalnych w reżyserii Maud Baignères, prezentujących artystów blisko związanych z oceanem.
FILMY SEA ART


JASON DECAIRES TAYLOR

Poetycki film, który zabiera nas w podróż na Lanzarote, gdzie możemy obejrzeć podwodne rzeźby wykonane przez niezwykle zaangażowanego artystę Jasona deCairesa Taylora .

ZOBACZ

JULIE GAUTIER

Julie Gautier, tancerka uprawiająca freediving, pokazuje swój związek z morzem, które jest niesamowitym źródłem inspiracji dla jej pięknej sztuki.

ZOBACZ

FABRICE HYBER

Artysta plastyk Fabrice Hyber zaprasza nas do serca swoich ekologicznych zobowiązań, które karmią jego twórczość.

ZOBACZ

BIANCA BONDI

Artystka Bianca Bondi wyraża swoją miłość do oceanów poprzez poetycką i optymistyczną sztukę, która przekazuje piękno i kruchość morskiego ekosystemu.

ZOBACZ