Marka Phytomer przyjazna dla środowiska

NASZE ZOBOWIĄZANIA WOBEC ŚRODOWISKA

Phytomer stosuje zrównoważone praktyki produkcji kosmetyków, dążąc do zmniejszenia wpływu na środowisko na każdym etapie procesu produkcyjnego. Nasze szczere, proaktywne działania w zakresie społecznej odpowiedzialności korporacyjnej są realizowane od ponad 20 lat.

KONCENTRACJA NA LOKALNYCH ŹRÓDŁACH I PRAKTYKACH ZRÓWNOWAŻONEGO ZBIORU

2/3 naszych aktywnych składników pochodzi z Bretanii we Francji. Stosujemy krótkie łańcuchy dostaw i współpracujemy ściśle z siecią lokalnych partnerów: producentów, start-upów, naukowców itp.

Nasze algi są zbierane z poszanowaniem lokalizacji, pory roku i okresu reprodukcji, aby zachować zasoby naturalne.

FIRMA RODZINNA

Phytomer - firma z regionu Bretanii
Naturalne Składniki Morskie Phytomer

ZRÓWNOWAŻONA HODOWLA ALG

Najrzadsze i najbardziej delikatne gatunki alg, których używamy, są uprawiane na linach na otwartym morzu lub w zbiornikach ze słoną morską wodą w naszych Laboratoriach.

W naszym Centrum Innowacji doskonalimy procesy kultury biotechnologicznej w celu pozyskania wyjątkowych, w 100% naturalnych składników morskich.

Dzięki tym najnowocześniejszym procesom zachowujemy zasoby naturalne i możemy zapewnić ich wyjątkową jakość i czystość.

LABORATORIA

Zrównoważone Uprawy Alg Phytomer
Uprawy Alg Phytomer w Laboratoriach

ZARZĄDZANIE NASZYM ODDZIAŁYWANIEM NA ŚRODOWISKO

Przykładamy szczególną wagę do wyboru procesów produkcyjnych, które minimalizują wpływ na środowisko na każdym etapie produkcji. Obejmuje to zrównoważone metody pozyskiwania surowców, wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, uprawy organicznych roślin morskich, skuteczne oczyszczanie ścieków oraz inteligentne metody recyklingu.

Zobowiązanie do ochrony środowiska i szacunek dla morza to dla nas więcej niż tylko chwilowa moda. To serce i istota misji naszej firmy.

Laboratoria Phytomer – Ogrody Filtrujące

EKOLOGICZNE OPAKOWANIA

Tam, gdzie to możliwe, wykorzystujemy materiały pochodzenia roślinnego i nadające się do recyklingu, ograniczając zużycie plastiku:

  • Tuby pochodzenia roślinnego, które można poddać recyklingowi
  • Opakowania wytwarzane z naturalnego papieru z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony
  • Szklane słoiki nadające się do recyklingu
  • Butelki PET, które można przetwarzać nawet do 8 razy

NATURALNE PRODUKTY

Linia Produktów Cyfolia Organic Phytomer
Zrównoważone Podejście Phytomer

CERTYFIKATY JAKOŚCI & CSR

Phytomer ściśle przestrzega karty jakości dotyczącej zbierania alg, aby zachować i chronić naturalne zasoby morskie. Nasze obszary zbioru znajdują się w strefach NATURA 2000, co oznacza, że są to obszary skrupulatnie monitorowane i pozbawione zanieczyszczeń.

Natura 2000

W 2012 roku Phytomer była jedną z pierwszych firm kosmetycznych, która została doceniona za swoje zrównoważone praktyki produkcyjne.

Na każdym etapie procesu produkcyjnego ściśle przestrzegamy wymogów w celu zapewnienia idealnej jakości i możliwości śledzenia naszych produktów. Dzięki aktywnym składnikom morskim opracowanym w naszych własnych laboratoriach badawczych, unikalnym formułom kosmetycznym i zintegrowanej siedzibie produkcyjnej, pozostajemy niezależni i nadzorujemy każdy aspekt procesu produkcyjnego, począwszy od pozyskiwania surowców aż do momentu wprowadzenia gotowych produktów na rynek.

ISO22716

W 2021 roku Phytomer otrzymał certyfikat ECOVADIS GOLD. Jest to jednoznaczne potwierdzenie naszego zaangażowania w CSR (odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstwa) jeśli chodzi o środowisko, praktyki w miejscu pracy, prawa człowieka, etykę biznesu i zrównoważone zakupy. Nasz status GOLD plasuje nas wśród najlepszych 5% firm certyfikowanych przez ECOVADIS.

ECOVADIS GOLD 2021

NASZA TROSKA O MORZE

Jesteśmy partnerem TIME FOR THE OCEAN, organizacji non-profit, która organizuje wydarzenia artystyczne, aby zwiększyć świadomość pilnej konieczności ochrony światowych oceanów.

W ramach tej współpracy z dumą wspieramy projekt SEA ART, serię dokumentalną pod kierownictwem Maud Baignères. Powstała ona z myślą o inspirowaniu zachwytu i zobowiązania do ochrony morza za pomocą silnie oddziałujących filmów, które ukazują artystów o głębokich związkach z oceanami świata.

Jason DeCaires Taylor

JASON DECAIRES TAYLOR

Film bardzo poetycki, który zabiera nas w podróż do Lanzarote, aby odkryć podwodne rzeźby zaangażowanego artysty, Jasona deCaires Taylora.

Julie Gautier

JULIE GAUTIER

Nurek-tancerka Julie Gauthier ujawnia szczególną relację, jaką ma z morzem i jak wpływa ono na jej inspiracje artystyczne.

Fabrice Hyber

FABRICE HYBER

Artysta Fabrice Hyber zaprasza widzów do serca swojej misji ekologicznej, która stanowi siłę napędową jego twórczości.

Bianca Bondi

BIANCA BONDI

Artystka Bianca Bondi wyraża swoją miłość do oceanów poprzez poetycką i optymistyczną sztukę, która oddaje piękno i kruchość ekosystemu morskiego.

Pobierz nasz plik

* Wymagane pola